architektura użyteczności publicznej - obiekt publiczny

I nagroda

Centrum Chopinowskie

rok: 2010

adres: ul. Tamka 43

inwestor: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

autorzy: Bolesław Stelmach i Partnerzy

współpraca autorska: Marek Zarzeczny, Sławomir Kłos, Zbigniew Wypych, Rafał Szmigielski

II nagroda

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

rok: 2013

adres: ul. Anielewicza 6

 

Projekt: Lahdelma & Mahlamäki Architects; R. Mahlamäki

współpraca; Kuryłowicz & Associates,

 

Inwestor

Miasto Stołeczne Warszawa,

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny

 

III nagroda

Służewski Dom Kultury

rok: 2013

adres: ul. Bacha 15

inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów

autorzy: WWAA i 137 kilo (obecnie 307 kilo), współpraca autorska Michał Nocuń/BURO HAPPOLD

zespół: Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska, Jan Sukiennik, Maciej Kleszczewski, Wojciech Piwowarczyk, Anna Zawadzka

architektura użyteczności publicznej - obiekt komercyjny

I nagroda

Metropolitan

rok: 2003

adres: Plac Piłsudskiego

autorzy: Foster + Partners

współpraca: JEMS Architekci, Grupa 5 Architekci – czekamy na potwierdzenie dokładnego składu zespołu

II nagroda

Siedziba Spółki AGORA S. A.

rok: 2002

adres: ul. Czerska 8/10

inwestor: AGORA S. A.

autorzy: JEMS Architekci – Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Andrzej Sidorowicz, Dorota Adamczyk, Hubert Cała, Tomasz Flejterski, Tomasz Japa, Artur Mikulski, Marek Moskal, Marek Średziński

III nagroda

Budynek biurowy PLL LOT

rok: 2002

adres: ul. 17 Stycznia

inwestor: Polskie Linie Lotnicze LOT

autorzy: Kuryłowicz & Associates – Stefan Kuryłowicz, Marek Szcześniak, Katarzyna Flasińska-Rubik, Tomasz Wuczyński, Wojciech Paciorkiewicz, Marta Sadowska, Tomasz Wężyk

architektura mieszkaniowa – zespół

I nagroda

Osiedle Ażurowych Okiennic

rok: 2014

adres: Aleja Wilanowska/ul. Patkowskiego

inwestor: Wilanowska sp. z o.o.

autorzy: JEMS Architekci – Maciej Miłobędzki, Olgierd Jagiełło, Paweł Majkusiak, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Natkaniec

współpraca autorska: Ewa Kozieł-Jurowska, Karol Olechnicki, Maciej Rydz, Marta Świątek-Piziorska, Piotr Waleszkiewicz, Marcin Zaremba

II nagroda

19. Dzielnica, I Etap

rok: 2012

adres: ul. Kolejowa 47

inwestor: Pro Urba Invest

autorzy: JEMS Architekci – Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Majkusiak, Marcin Citko, Wojciech Kotecki,

współpraca: Małgorzata Charazińska, Paweł Gozdyra, Urszula Kos, Piotr Lisowski, Dariusz Wasak, Izabela Wencel, RS Architektura Krajobrazu: Dorota Rudawa

III nagroda

Zespół budynków wielorodzinnych

rok: 2014

adres: ul. Stawki 8

inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa “Wola”

autorzy: Are Stiasny/Wacławek – Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek, Janina Rygiel, Grażyna Piórko, Zbigniew Gos, Krystyna Kaszuba-Wacławek

architektura mieszkaniowa - pojedynczy obiekt

I nagroda

Cosmopolitan

rok: 2014

adres: ul. Twarda 4

inwestor: Tacit Development Polska

autorzy: projekt architektoniczny – Jahn: Helmut Jahn; projekt wykonawczy – Epstein

współpraca autorska: Jahn: Philip Castillo, Nicolas Anderson, Sandy Gorshow, Steffen Duamler; Epstein: Michał Jaworski, Paweł Drzewiecki, Aneta Mrozow, Agnieszka Wójcik, Halina Mościcka

II nagroda

Budynek apartamentowy Franciszkańska

rok: 2007

adres: ul. Franciszkańska 14

inwestor: SBM Dembud

autorzy: Are Stiasny/Wacławek; Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek,

współpraca autorska: Wojciech Kotecki

współpraca: Adam Kluczek, Marek Kuciński, Janina Rygiel

III nagroda

Dom z pracownią artysty

rok: 2010

inwestor: prywatny

autorzy: Marcin Kwietowicz, Piotr Brzoza

współpraca: Grażyna Czarnota (współpraca autorska); Dariusz Bober, Piotr Fortuna

architektura zrewitalizowana

I nagroda

Muzeum Powstania Warszawskiego

rok: 2004

adres: ul. Grzybowska 79

inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa

autorzy: Studio Architektoniczne – Wojciech Obtułowicz (główny projektant), Paweł Geroch, Grzegorz Lechowicz, Małgorzata Mondalska-Duma, Łukasz Kępski

współpraca: Sylwia Kasprzyk, Piotr Wysogląd, Marcin Piotrowski, Ewa Waszkiewicz

II nagroda

Rewitalizacja Fabryki Koronek na Burakowskiej

rok: 2002

adres: ul. Burakowska 5/7

inwestor: INTRA Stanisław Bogdański

autorzy: Pracownia Projektowa JOT-KA-EM – Joanna Kurpaska, Krystyna Trautsolt-Kleyff, Jan Kleyff, Alicja Ostafin

III nagroda

Ufficio Primo

rok: 2012

adres: ul. Wspólna 62

inwestor: Euro Invest

autorzy: O&O; W. Olko , A. Nurczewski, Ł. Engel, Ł. Kwietniewski, G. Bajorek, Pracownia B’ART; – B. Biełyszew, A.Skopiński, A. Chrulski, M. Szydłowska,

przestrzeń publicznie dostępna

I nagroda

Przebudowa ul. Krakowskie Przedmieście

rok: 2008

adres: ul. Krakowskie Przedmieście

inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa reprezentowane przez Zarząd Dróg Miejskich

autorzy: Dawos – Krzysztof Domaradzki, Katarzyna Bazylewicz-Maj, Katarzyna Kierczyńska-Królikowska, Dariusz Śmiechowski, Dorota Sawicka, Marek Sawicki, Piotr Sawicki, Renata Jóźwik

współpraca: Ryszarda Sienkiewicz i Jolanta Wilczyńska (proj. drogowy), Dorota Rudawa i Patryk Zaręba (architekci krajobrazu), Antoni Grabowski i Jerzy Juczkowicz (rzeźbiarze)

II nagroda

Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

rok: 2002

adres: ul. Dobra 56/66

inwestor: Uniwersytet Warszawski

autorzy: Irena Bajerska

III nagroda

Ścieżka nad Wisłą po praskiej stronie

rok: 2011

adres: prawy brzeg Wisły, odcinek między mostem Łazienkowskim a mostem Grota-Roweckiego

inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa

autorzy: Marek Piwowarski, Jarosław Matusiak, Renata Kuryłowicz

 

wydarzenie architektoniczne

I nagroda

Festiwal budowania miasta Warszawa w Budowie

rok: 2009

adres: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51

organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

II nagroda

Dom Kereta

rok: 2012

adres: pomiędzy budynkami Żelazna 74 a  Chłodna 22

inwestor: Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej

współfinansowanie: miasto stołeczne Warszawa

autorzy: Jakub Szczęsny

III nagroda

UFO, Unexpected Fountain Occupation

rok: 2011

adres: plac Na Rozdrożu

inwestor: Fundacja Vlepvnet z grantu Biura Kultury m.st. Warszawy

autorzy: Kolektyw EXYZT i Ewa Rudnicka

Twoja przeglądarka jest nieaktualna!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę aby poprawnie wyświetlić tę stronę.Zobacz jak to zrobić

×