VII edycja

architektura mieszkaniowa

Apartamenty przy Warzelni
Apartamenty przy Warzelni
Apartamenty przy Warzelni

Autorzy: JEMS Architekci, zespół autorski:  Katarzyna Kuźmińska, Maciej Rydz, Łukasz Stępnik, Olgierd Jagiełło, Paweł Majkusiak

Inwestor: Echo Investment

Apartamenty przy Warzelni znajdują się w centralnej części Browarów Warszawskich – przy najważniejszych placach i ulicach całego zespołu. Od północy budynek domyka pierzeję ulicy i tworzy wnętrze urbanistyczne o skali charakterystycznej dla Warszawy. Bryła budynku ma uskoki od strony południowej. Osie widokowe naprowadzają na fasady zabytkowych budynków – Laboratorium i Warzelni. Apartamentowiec to budynek wolnostojący, nie ma ogródków przydomowych. Przestrzeń wokół jest ogólnodostępna, w parterze działają usługi. W budynku mieści się 76 mieszkań. Mają zróżnicowaną wielkość od kawalerek po dwukondygnacyjne penthousy na ostatnich piętrach.
Charakter architektury podkreśla elewacja z ruchomych paneli – okiennic. Zostały wykonane z siatki aluminiowej w kolorze miedzi. Fasada zmienia się w zależności od preferencji mieszkańców i ustawienia żaluzji. Pozwalają one kontrolować prywatność w mieszkaniach, a także poziom ich nasłonecznienia.

 

fot. Piotr Krajewski